Dantų implantavimas dabar ir praeityje

Dantų implantavimas šiandien yra gerokai patobulėjusi procedūra – jei palygintume pirmąsias šio pobūdžio procedūras ir dabartines, pamatytume ne vieną skirtumą. Vis dėlto, šių dienų žmonės, kurie, pavyzdžiui, į odontologo kėdę sėda pirmą kartą, neretai net nesusimąsto, kokiu teigiamų pokyčių rezultatu turi galimybę pasinaudoti. Tad kas gi pasikeitė? Be abejo, pasikeitimų, patobulėjimų yra daugiau, tačiau čia peržvelkime štai ką.

Medžiaga, iš kurios pagamintas dantų implantas

Ar galėjote pagalvoti, kad bene pirmieji implantai (o gal tiksliau būtų sakyti implantų pirmtakai) buvo gaminami, pavyzdžiui, iš gyvūnų kaulų, akmens? Ne? Na bet šiuolaikiniame moderniame pasaulyje tai jau yra praeitis – labai sena. Manoma, kad maždaug prieš kelis tūkstančius metų tuometiniai žmonės tokiomis ir panašiomis medžiagomis bandydavo atkurti/atkurdavo prarastus dantis. Sakoma, kad kai kuriems iš šių svetimkūnių kartais pavykdavo prigyti.

Kad ir kaip ten būtų buvę, šiuolaikinėje odontologijoje implantai yra gaminami iš kitų medžiagų. Bene dažniausiai naudojama medžiaga – metalas, titanas. Prie to prisidėjo atradimas vadinamas osteointegracija – titano sąvybė suaugti su gyvu kaulu. Kaip žinia, titanas yra itin tvirta medžiaga, o dabar jau žinoma, kad be to dar turi ir biologinio suderinamumo savybę. Tad jis naudojamas implantų gamyboje. Dantų implantas – tai tarsi mažas varžtelis, kuris įsriegiamas į kaulą, o ant jo jau tvirtinamas dirbtinis danties protezas.

Kokybė

Belieka tik pridurti, kad šiandieniniai implantai gerokai skiriasi nuo savo pirmtakų. Svarbi ir dar viena detalė – šiandien jau galima pagaminti tokius dantų vainikėlius, kurie, savo forma, dydžiu bei spalva, atrodo ypač artimi natūraliems dantims. Ar esate pastebėję, kad natūralus žmogaus dantis turi skaidrumo? O štai, pavyzdžiui, dirbtinis dantis gali būti pagamintas iš cirkonio medžiagos. Kadangi cirkonis yra pralaidus šviesai, todėl jis taip pat turi skaidrumo. Tikriausiai, labai aiškiai visi galime pastebėti, kad šiuolaikinė odontologija didelį dėmesį taip pat skiria ir estetikai, grožiui.

Profesionali šiandieninė odontologija, taigi ir dantų  implantacija,  neatsiejama nuo  pokyčių, kurie mus ypač džiugina. Nemaža dalis žmonių gali vėl drąsiai šypsotis, nesidengti burnos ir mėgautis mėgstamu maistu dėl dantų implantų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *