Kokia knyga buvo perkamiausia 2013 metais?

Perkamiausia 2013 knyga pasaulyje tapo Donnos Tart novelė “Dagilis” (Angl. The Goldfinch). Tai trečia šios autorės knyga, kurios gerbėjams teko laukti net vienuoliką metų. Kaip parodė pardavimai bei kritikų atsiliepimai – laukimas nebuvo veltui. Daugiau kaip penki milijonai parduotų egzempliorių vien Šiaurės Amerikoje daug ką pasako apie knygos populiarumą. Dagilis jau yra išverstas į daugiau kaip dešimt kitų kalbų bei artimiausiu metu turėtų pasirodyti ir Lietuvos knygynuose.

Novelėje yra aprašoma mažo berniuko tragiška istorija. Jis per teroristų išpuolį meno galerijoje prarado mamą. Su jo mama žuvo dar dešimtys nekaltų žmonių, visa tai mačiusiam vaikui tenka vėl kabintis į gyvenimą. Sudėtingi santykiai su tėvu alkoholiku priverčia slapstytis ir nuo šeimos ir socialinių pereigūnų, kurie nori, kad Teodoras (toks pagrindinio herojaus vardas) gyventu vaikų namuose. Tačiau Teo slapta apsigyvena pas savo bičiulį Andį.

Teodorui neduoda ramybės mintis kas ir kodėl įvygdė sprogdinimą per kurį žuvo tiek nekaltų žmonių. Kodėl mirštantis senukas rodė pirštu į paveikslą kuriame buvo nupieštas Dagilis? Gal iš meno galerijos dingo neįkainuojami paveikslai? Teo pradeda po dalelę dėlioti rodos neišprendžiamo galvosūkio detales.

Apie šią novelę puikiai atsiliepia ir ganėtinai priekabūs knygų kritikai. Knyga kurioje susipina tragedija, drama, detektyvas ir dar keletas žanrų dažniausiai nepalieka abėjingų. Vienas iš šios knygos gerbėjų yra legendinis Stephen’as King’as, kuris negailėdamas žarstė komplemetus autorės adresu.

P.S. Ne ornitologams paaiškinsiu, kad Dagilis tai paukščių rūšis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *