Voinyčiaus monoskriptas – neperskaitoma knyga

Žmonės rašo knygas tam, kad jos būtų skaitomos, tačiau kai kurios knygos būna skirtos tik pašvestiesiems ir jose esanti informacija yra užkoduojama. Viena iš tokių knygų yra vadinamasis „Voinyčiaus monoskriptas“. Tai nežinomo autoriaus ranka užrašytas ir iliustruotas kurinys. Spėjama, kad šią knygą parašęs žmogus gyveno maždaug XV amžiuje. Savo pavadinimą kūrinys gavo nuo Vilfrido Voinyčiaus – knygų prekeivio, kuris jį įsigyjo 1912 metais.

Šiai knygai perskaityti reikia specialaus kodo (šifro), kurio dėja šiai dienai niekaip nepavyksta surasti geriausiems šifruočius specialistas. Voinyčiaus monoskriptas yra parašytas nežinoma kalba, neabejotina, kad rašydamas tik sau suprantama kalba autorius bandė paslėpti nuo pašalinių akių knygos turinį. Čia yra ir piešinių – iliustracijų, kurios vaizduoja įvairius augalus, zodiako ženklus ir žmonių figūras. Įdomu tai, kad kai kurių augalų rūšių mokslininkams niekaip nepavyksta nustatyti.

Manoma, kad autorius greičiausiai užkodavo savo žinias tam, kad apsisaugotu nuo šventosios inkvizicijos. Kaip žinia XV amžiuje bet kokie bandymai moksliškai aiškinti ligas ar pasaulio kilmę buvo itin neigiamai sutinkami iš bažnyčios pusės. Ko vertas vien tik Džiordano Bruno sudeginimas ant laužo, už inovatyvios astronominės teorijos iškėlimą. Siūlome pažiūrėti dokumentiką ir detaliau susipažinti su šiuo išties išskirtiniu kūriniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *